Geometria 2.3


Program z działu "Edukacja". Konstrukcje geometryczne na ekranie.

Geometria


Program umożliwia rysowanie na ekranie monitora figur geometrycznych, zarówno w układzie współrzędnych jak i bez niego. Wykonane konstrukcje geometryczne możemy zapisać do pliku, by wykorzystać je później lub skopiować do schowka jako obraz. Obsługa programu jest intuicyjna i po krótkim treningu możemy wykorzystać w pełni jego możliwości.

Narysowane figury możemy zaznaczać, ukrywać, opisywać a w dodatkowym oknie możemy zapoznać się z własnościami figury, np. narysowana prosta i jej równania pod różnymi postaciami. Program prowadzi użytkownika "za rękę", gdyż na pasku statusu pojawiają się na każdym etapie rysowania figur wskazówki co do kolejnego kroku do wykonania. Jednakże przed rozpoczęciem pracy zalecamy choć pobieżne przeczytanie pomocy do programu.

Program umożliwia również przygotowanie prezentacji wykonywania konstrukcji geometrycznej wraz z towarzyszącym jej tekstowym komentarzem. Prezentację można w każdej chwili przerwać lub tylko zatrzymać.

Udostępniona wersja demonstracyjna ma pewne ograniczenia, w tym brak możliwości zapisu efektów pracy. Aby zapoznać się z warunkami zakupu pełnej wersji programu kliknij poniżej. 

Copyright: W. Salamon - Stępina 2012